Reklama

Stimulanty

Předchozí Další

Guarana

Guarana

Je to jihoamerická rostlina, která obsahuje 2x více kofeinu než samotná káva. Narozdíl od kávy ale nepřekyselí žaludek. Stejně jako ona má i guarana povzbuzující účinek, ale ten je ještě...

Číst dál

Energetické nápoje

Energetické nápoje

Energetické nápoje jsou stále oblíbenějším povzbuzovačem energie. Mají sloužit k občasnému překonání únavy a povzbuzení organismu. Obsahují i bylinné přírodní látky a vitamíny, které tělo pozitivně povzbudí, ale nic se...

Číst dál

Tabák

Tabák

Tabák je také společensky uznávaná droga. Symbol nezávislosti, mužnosti, inteligence a sociálně kulturní úrovně. Kuřáci předstírají, že jeho užívání má stimulující a relaxační účinek a že pomáhá člověku soustředit se....

Číst dál

Alkohol

Alkohol

Alkohol se vyrábí ve všech zemích světa z nekonečně rozmanitých druhů rostlin. Jeho konzumace se považuje za běžnou, normální věc. Člověk pije „při každé zámince“, aby se k něčemu odhodlal, aby něco...

Číst dál

Káva

Káva

Uchýlit se ke kávě nebo čaji, abychom se vůbec probudili, se stalo takovým návykem, že jsme zapomněli na to, že káva i čaj jsou velmi účinné drogy, které by měly...

Číst dál

Na cestě ke zdraví

Jak se starat o klouby, aby nebolely? 

Celý kloubní aparát je permanentně zatěžován, což se na jeho funkčnosti podepisuje. Klouby se postupem času opotřebovávají, a pokud nedostávají vše, co potřebují, „odmění“ se nám dříve či později bolestí a objevit se mohou i vážnější degenerativní choroby. Pokud se chcete problémům vyhnout, je třeba o klouby začít pečovat. Připravili jsme pro vás několik dobrých rad…

Základní pravidla péče o klouby

Nejdříve je třeba si uvědomit, že náležitou péči potřebují všechny klouby ve vašem těle. A pro začátek také jeden hrozivý fakt: statistiky lékařů ukazují, že nemocemi kloubů (nejčastěji je to artróza – více o této nemoci se dozvíte v tomto článku) trpí stále větší procento lidí a pozor – už to nejsou jen senioři. Nemoci kloubů nejsou výjimkou ani u dvacátníků. Pokud se tedy nechcete s problémy kloubů trápit, je třeba s prevencí začít co možná nejdříve. Aby byly klouby v dobré kondici, je třeba pravidelný pohyb. Najděte si čas a choďte na procházky. Pozitivní vliv má i cvičení – pozor ale, aby nebyly klouby zatíženy příliš. V tomto případě byste jejich stárnutí a poničení jen urychlili. Ideální je cvičit například jógu. Blahodárný vliv mohou mít teplé zábaly a koupele v ledové vodě. Pomoci mohou také masti. Už naše babičky si klouby mazaly sádlem, určitě na tom něco bude…

Důležitá je výživa kloubů

Pro klouby je samozřejmě nezbytná správná výživa. Tu mohou nabídnout například přírodní doplňky stravy. Je vhodné, aby se jednalo přímo o doplňky stravy na klouby jako je například přírodní produkt Arthoro® basis. Tento přírodní doplněk stravy obsahuje speciální složení látek, jež podporují správnou funkci celého pohybového aparátu. Kromě nezbytného kolagenu obsahuje i kombinaci 4 vitamínů (E, B6, B12 a vitamín C), které pomáhají udržet klouby, svaly i šlachy odolné a pružné.

Přírodní kloubní výživa je skvělá v tom, že je pro lidské tělo dobře stravitelná. Při konzumaci doplňků stravy si dejte pozor na jejich složení. Je nutné, aby byly konzumovány pravidelně a dlouhodobě. Jedině tak budete mít jistotu, že vaše klouby dostanou všechny potřebné látky.  

Dávno pryč jsou doby, kdy bylo kouření cigaret a tabáku v módě a kdo nekouřil, byl považován za exota. Dnes je situace přesně opačná, kuřáci jsou právem „zatlačováni“ do kouta. Zbavit se návyku však není jednoduché. Kouříte-li od mládí, je velmi obtížné a stresující s cigaretami přestat. Přechodem na elektronickou cigaretu zvýšíte šanci, že v boji s nikotinem nakonec přeci jen uspějete.

Tělo už nebude přijímat stovky škodlivých látek

Elektronické cigarety jsou rozhodně zajímavým řešením, jak se postupně zbavit zlozvyku kouření. Obsahují sice nikotin, ale už ne dehet a další stovky látek, z nichž některé vaše tělo doslova huntují. Díky e-cigaretě navíc neobtěžujete své okolí kouřem a zápachem, který je pro nekuřáky mimořádně nepříjemný.

Kouření e-cigarety je díky pestré škále e-liquidů příjemnější

Elektronické cigarety jsou do jisté míry trendy. Pro vás mohou být navíc i překvapivě příjemnou záležitostí. Na trhu jsou totiž dnes e-liquidy v mnoha příchutích. Kromě klasické tabákové tak můžete zvolit třeba některou z ovocných příchutí, kávovou, mentolovou atd. V tomto ohledu nabízí nejbohatší sortiment zboží asi e-liquidy LIQUA, které jsou běžně dostupné v českých obchodech, a to kamenných i internetových.

Ušetříte stovky korun měsíčně

Kouření elektronické cigarety je nejen méně škodlivé, ale vyjde vás také levněji než neustálé kupování drahých krabiček klasických cigaret. Náplně do elektronické cigarety o 30 ml, které dokáže nahradit až 30 balíčků cigaret, totiž stojí jen kolem 250 Kč. Sami si určitě spočítáte, o jak výraznou úsporu peněz se jedná.

E-cigarety vás odnaučí kouřit jednu cigaretu za druhou. Postupem času, kdy začnete snižovat dávky, zjistíte, že se vaše tělo zbavuje závislosti na nikotinu. Přechod na elektronickou cigaretu se tak může stát prvním krokem, díky němuž dáte zlozvyku kouření definitivně Sbohem.  

Mnozí z vás si z časových důvodů nemohou dovolit chodit několikrát týdně do fitness centra, bazénu či na jiné sportoviště. I tak byste ale na pohyb rozhodně neměli zanevřít. Nedostatek pohybu může mít za následek zdravotní potíže, které vzniknou v důsledku nadváhy a obezity. Máte-li málo času, zařiďte si malou tělocvičnu přímo doma. Stačí k tomu malý koutek či místnost a nějaké kvalitní cvičební náčiní. Skvělou volbou je kupříkladu trampolína.

Zdroj: skluzavky.cz

Kdy jste si naposledy zaskákali na trampolíně? Odhaduji, že většina z vás se s ní setkala naposledy ve škole při tělocviku. Trampolína sice není klasickou cvičební pomůckou, ovšem proč byste si ji právě nyní nemohli pořídit domů. Stačí k tomu jedna malá místnost. Některé typy trampolín se navíc dají využívat i ve venkovním prostředí, takže si ji můžete dát na zahradu.

Díky trampolíně si skvěle zacvičíte

Cvičení na trampolíně má velmi blahodárné účinky na vaše zdraví. Stačí si zaskákat pár minut denně a uvidíte, kolik ze sebe dostanete energie a také, kolik toho vypotíte. Pravidelné cvičení na trampolíně vám rozhodně neublíží, naopak si výrazně zlepšíte fyzičku.

Trampolínu využijí i vaše děti

Trampolína je bezpečným cvičebním náčiním, mohou ji tak využívat i vaše děti. Stačí, když bude opatřena ochrannou sítí, aby z ní děti nemohly spadnout. Pokud zvolíte kvalitní produkt, pak se nemusíte bát toho, že se pod vámi či dětmi trampolína rozpadne.

Skákání na trampolíně je zábavné

Trampolína je jistě zajímavým doplňkem, který obohatí vaši domácí tělocvičnu. Jde navíc o zábavnou cvičební pomůcku, která rozhodně nenudí. Užijete si díky ní spoustu zábavy a navíc uděláte něco pro své zdraví.  Zábavu a pohyb si na ní vychutnají děti, dospělí i senioři, kteří mají aktivní přístup k životu.

Ačkoliv se ještě považujete za mladého člověka a je vám třeba kolem 40, trápí vás docela jeden nepříjemný problém? Vypadl vám zub, v nejhorším případě více a vy jste z toho zoufalí? Nebuďte! Existují řešení, po kterých budete mít opět krásný chrup, a díky kterým můžete chybějící zoubky nahradit. Zkušení stomatologové vám s vašim problémem pomohou. Vytvoří vám dokonalou náhradu chrupu. Budou se snažit trefit do vašeho zoubku, aby nešlo ve výsledku nic poznat a chrup působil jako zcela váš.

Za nové zuby se platí!

Pakliže potřebujete nahradit chybějící chrup, víte, že máte možnost jej nahradit. Má to však jeden háček! Peníze! Zubní náhrady si totiž musíte zaplatit z vlastní kapsy. Existuje několik možností, jak zub nahradit, různé způsoby si však žádají různou finanční náročnost. I když třeba nemáte peněz nazbyt, není dobré otálet. A proč? Protože čelist se začne měnit, přizpůsobovat dásním, kde zuby nejsou a tudíž se i mění tvar dásně.

Co když potřebuje zub napravit?

Pokud si váš chrup vyžaduje nápravu, předem se musí zhodnotit, v jakém je stavu. Důležitý je tedy aktuální stav zubu. Jestliže je zub zlomený, poškozený nebo mrtvý, dobrým řešením může být metalokeramická nebo celokeramická korunka. Když zub chybí úplně nebo je poškozen kořen zubu, zde jen na místě zvolit spíše zubní implantát.

Korunky

Existují i rozdíly v korunkách. Můžete si nechat zhotovit metalokeramickou korunku, která je zevnitř tvořena slitinou kovů kvůli větší pevnosti a vnějšek zubu je z keramiky, aby zub vypadal co nejvěrohodněji. Tato korunka je vhodná jako základ pro fixní můstky nebo kotvení snímatelných náhrad. Některým lidem však může vadit tmavý proužek dásně kolem korunky. Cenově jsou ale metalokeramické korunky dostupnější. Pakliže zvolíte variantu celokeramické korunky, již z názvu vyplývá, že se jedná korunku vyrobenou z keramiky. I keramika je dostatečně pevná a navíc i propouští i světlo, takže chrup vypadá přirozeněji.

Zubní implantáty klasické a mini

Klasické zubní implantáty mají za úkol nahradit celý zub i s kořenem. Dokáží vyplnit mezeru mezi zuby, rovněž nastavit zkrácený oblouk či podepírat protézu. Dnes jsou velmi oblíbené, ač s nimi v minulosti byl problém ohledně hojení. Miniimplantáty jsou vlastně zubní náhradou a upevní se do dásně tzv. samořeznými implantačními šrouby. Ty jsou velmi malinké, jen 1,8 milimetrů. Miniimplantát se poté zacvakne do kulaté hlavičky.

Jaká je cena?

Korunky jsou na rozdíl od zubních implantátů cenově dostupnější. Korunku vám musí stomatolog udělat přímo na míru a cena se pohybuje kolem 6 tisíc Kč. Zubní implantáty jsou mnohem dražší. Za jeden zubní implantát zaplatíte cca 20-35 tisíc Kč.

Jarní únava doléhá po dlouhé zimě snad na každého z nás. Jak se s ní vypořádat? Zde je několik tipů, které vám mohou pomoct.

Přihlášení

Trávení

Předchozí Další

Vhodné a nevhodné kombinace potravin

Vhodné a nevhodné kombinace potravin

                    Nevhodné kombinace potravin mohou způsobit nepříjemné zažívací potíže. Právě proto má kombinace potravin velký význam. Každá otravina je v zažívacím traktu zpracována jinak. Jinou rychlostí, na jiném místě.

Číst dál

Jak zatočit s pálením žáhy

Jak zatočit s pálením žáhy

Pálení žáhy způsobuje nepříjemný pocit, který zapříčiňuje bolest za hrudní kostí až do krku. To vyvolává kyselost v ústech v důsledku vracení žaludečních kyselin, které se vrací zpět do jícnu a dráždí...

Číst dál

Osvojte si stravovací návyky

Osvojte si stravovací návyky

Jestliže si osvojíte dobré stravovací návyky, velmi brzy poznáte, že jíst zdravě znamená mít značně větší požitek z jídla než nechat se jídlem otrávit. Přijdete na to, že je o hodně...

Číst dál

Rady pro dobré trávení

Rady pro dobré trávení

Rady pro dobré trávení: Před jídlem se trochu uvolněte procházkou, poslechem hudby nebo tím, že si uděláte pár dechových cvičení. Přineste si všechno připravené jídlo na stůl, abyste nemuseli během jídla pořád...

Číst dál

Správné trávení

Správné trávení

Správné trávení je první podmínkou nezbytnou pro zdraví, krásnou postavu a štíhlí pás. Je to právě trávení (zažívání), které umožňuje, aby potrava správně plnila svou funkci. Správné zažívání umožňuje pravidelnou...

Číst dál